Drukuj
15
Sie

Watykan: Papież otrzymuje MCL

Movimento Cristiano Lavoratori (MCL) obchodzi 50. rocznicę powstania w 1973 r. MCL jest założycielem i bardzo aktywnym członkiem IPCM.

Z tego powodu jej członkowie zostali przyjęci przez papieża Franciszka w Auli Pawła VI w Watykanie w piątek 9 grudnia 2022 r.

2022 12 09 MCL DiMatteo con el Papa

Prezes generalny MCL, Antonio Di Matteo, skierował kilka słów w imieniu całej organizacji. Obecny był także przewodniczący Rady Generalnej MCL, Piergiorgio Sciacqua, który jest wiceprezesem IPCM.

Papież Franciszek powiedział w swoim przemówieniu:

“Pięćdziesiąt lat temu Wasz Ruch stawiał pierwsze kroki pod błogosławieństwem papieża św. Pawła VI; a dzisiaj przyszliście podzielić się ze mną tą chwilą wdzięczności. Dziękuję za dobro zasiane w tych latach życia. Dziękuję za zaangażowanie, z jakim oddaliście się służbie społeczeństwu włoskiemu poprzez działalność szkoleniową, koła, mecenat, troskę o świat pracy w różnych aspektach i służbę cywilną.

Wiem, że odwołujecie się do nauki społecznej Kościoła: zachęcam was, abyście nadal to czynili iw miarę możliwości zawsze lepiej. Zasady solidarności i pomocniczości, właściwie skoniugowane, leżą u podstaw społeczeństwa, które obejmuje, nikogo nie wyklucza i sprzyja uczestnictwu”.

https://www.vatican.va/content/francesco/es/speeches/2022/december/documents/20221209-movim-cristiano-lavoratori.html

2022 12 08 Sciacqua Mini Vaticano

 

 

 

Niektórzy goście z zagranicy: Norbert Schnedl (skarbnik EZA), Carmen Quintanilla (AFAMMER), Alessandro Mini (wicesekretarz PICM i prorektor Universitat Abat Oliba CEU), z Piergiorgio Sciacqua.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr