Drukuj
18
Paź

Madryt: Odszedł nasz najstarszy wolontariusz Chindasvinto Moreno

Pan Chindasvinto Moreno zmarł w Madrycie 28 września 2022 roku w wieku 94 lat. Spoczywaj w pokoju.

Foto Chindas 2021

Chindasvinto był dobrym człowiekiem, dobrze znanym w EZA i PICM, za swój wkład w seminaria i relacje między jego członkami.

Prezes IPCM określił go jako „doskonałego, pracowitego i życzliwego człowieka, który miał jasną międzynarodową wizję i głęboki chrześcijański zmysł. Zawsze będziemy go wspominać jako uczestnika wielu seminariów, zawsze chętnego do podróży pomimo swojego wieku”.

Chindasvinto pracował nad projektami współpracy rozwojowej w Kostaryce, Nikaragui i Paragwaju, aby pomóc ich władzom we wdrażaniu szkoleń zawodowych. Przez wiele lat był urzędnikiem hiszpańskiego Ministerstwa Pracy.

Od przejścia na emeryturę współpracował jako wolontariusz z Fundacją Humanizm i Demokracja. Było to skuteczne wsparcie dla sekretariatu technicznego IPCM. Uczestniczył w licznych seminariach w różnych krajach.

Otrzymał uznanie za pracę wolontariuszy po siedemdziesiątym roku życia przez Wspólnotę Madrytu, jako pretekst do obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 2017.

Otrzymano liczne wyrazy kondolencji i uczuć. Piergiorgio Sciacqua, wiceprezes PICM i współprzewodniczący EZA, określił go jako „piękną osobę i wspaniałego przyjaciela”. Roswitha Gottbehüt, była sekretarz generalna EZA, napisała: „Przez te wszystkie lata, kiedy spotykaliśmy się w seminariach, gdzieś w Europie, wyczuwałam w jego myśleniu głębokie chrześcijańskie zachowanie”.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr