Drukuj
21
Mar

Sintra (Portugalia): humanistyczna wizja pracy cyfrowej

BASE-Frente Unitária de Trabalhadores (BASE-FUT) i Centro de Formação e Tempos Livres (CFTL) zorganizowały międzynarodowe seminarium na temat wyzwań związanych z cyfryzacją gospodarki.

PHOTO-2022-03-10 Sintra EZA PICM

W swoich wystąpieniach uczestnicy zgodzili się, że w coraz bardziej cyfrowej gospodarce konieczne jest wzmocnienie wizji humanistycznej. Aby osiągnąć przyzwoite życie, trzeba postawić ludzi w centrum.

Seminarium zgromadziło członków organizacji pracowniczych z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji i Portugalii; a także badacze uniwersyteccy, ekolodzy, trenerzy i firma z sektora technologicznego.

Inaugurację przeprowadzili prezes CFTL Paulo Caetano oraz prezes EZA Luc van der Brande, którzy mówili o znaczeniu werbalizacji wpływu gospodarki cyfrowej na życie pracowników.

Wydarzenia rozpoczęły się notatką potępiającą inwazję na Ukrainę i deklaracją solidarności z obywatelami Ukrainy.

Prelegenci oraz uczestnicy dyskutowali o zależności energetycznej i jej konsekwencjach dla życia obywateli; o wielkim kryzysie zasobów, którego doświadczamy w wyniku cyfryzacji gospodarek; o nowych materiałach, takich jak lit; kosztów energii odnawialnej i zrównoważonego rozwoju. Podobnie elastyczność miejsc pracy i ciągłe dostosowywanie wymagane przez coraz bardziej technologiczny świat. Jak również wpływ na mężczyzn i kobiety.

João Paulo Branco, prezes BASE-FUT, poprowadził seminarium. Między innymi, Paula Tejero (USO, Unión Sindical Obrera), Joseph Thouvenel (CFTC), Wolfgang Herrmann (Katolickie Ministerstwo Robotników), Carmen Quintanilla (Afammer), Orlando Coutinho (Fidestra), Alessandro Mini (Universitat Abat Oliba CEU Barcelona).

Głównym przesłaniem było to, że ludzie muszą znajdować się w centrum zmian. Pedro Estevão (BASE-FUT) i Piergiorgio Sciacqua (EZA i PICM) zamknęli imprezę.

Więcej informacji można znaleźć na https://www.uso.es/uso-participa-en-seminario-de-eza-sobre-trabajo-digital/

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr