Drukuj
13
Lut

IPCM-PICM wyraża solidarność z narodem ukraińskim

W tych historycznych momentach liderzy IPCM-PICM wyrazili solidarność z narodem ukraińskim.

Szczególną uwagę poświęcono Ukrainie na międzynarodowym seminarium na temat warunków pracy w rolnictwie, zorganizowanym przez FIDESTRA w Olhão (Algarve, Portugalia). Przedstawiciele Ukrainy otrzymali wsparcie uczestników w tym historycznym dla ich kraju momencie.

12 lutego interweniował ukraiński Jurij Kuryło, wiceprzewodniczący związku VOST „Volya”. Mówił o problemach Ukraińców, którzy wyemigrowali za granicę. Szczególnie słuchano jego słów.

Piergiorgio Sciacqua, wiceprzewodniczący IPCM-PICM, podkreślił „przyjaźń i solidarność” z tym związkiem oraz wsparcie finansowe MCL dla szkoleń dla Ukraińców. „Stawką jest przyszłość całej Europy i wartości ojców założycieli Unii Europejskiej”.

Głos zabrał Ignacio Argote, sekretarz IPCM-PICM, który wskazał, że „znakiem rozpoznawczym Europy jest wolność”. Ze wzruszeniem poprosił o modlitwę za Ukrainę, jako chrześcijan, którymi jesteśmy.

Rafael Rodríguez-Ponga, prezes IPCM-PICM i rektor Universitat Abat Oliba CEU (UAO), interweniował poprzez wideokonferencję i wysłał specjalne przesłanie do Ukraińców w tych trudnych czasach.

Jurij Kuryło bardzo docenił otrzymane wsparcie. „Będziemy walczyć nie tylko o naród ukraiński, ale o Europę”.

Związek zawodowy VOST „Volya” opiera swoją działalność na humanizmie chrześcijańskim. Jej siedziba znajduje się we Lwowie, w regionie zachodniej Ukrainy. Ten związek jest członkiem EZA.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr