Drukuj
12
Cze

Faro (Portugalia): Pandemia wpływa na zatrudnienie w sektorze turystycznym

W mieście Faro (Portugalia) odbyło się seminarium pt. „Wpływ pandemii koronawirusa na zatrudnienie i sprawy społeczne – sektor turystyczny: oblicze niepewności zatrudnienia".

Seminarium zostało zorganizowane przez FIDESTRA. Odbyła się ona od 30 kwietnia do 2 maja 2021 roku.

Znajduje się w ramach działań IPCM/PICM i EZA. Jest to wydarzenie realizowane przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej.

Uczestniczyli w nich – osobiście lub online – różni przedstawiciele organizacji społecznych z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Bułgarii, Francji, Grecji, Niemiec.

Adolfo Mesquita Nunes, były sekretarz stanu ds. turystyki, wygłosił konferencję otwierającą, aby podkreślić znaczenie tego sektora.

Seminarium kierowali Fernando Moura Silva i Maria Reina Martin z Fidestry.

Wśród uczestników byli Piergiorgio Sciacqua z MCL (Włochy) i współprzewodniczący EZA; Joseph Thouvenel z CFTC (Francja) i wiceprezes EZA; José Luis Fernández Santillana z USO (Hiszpania); oraz Rafael Rodriguez-Ponga, prezes IPCM/PICM.

Odkryli, że kryzys pandemiczny wpływa na sektor turystyczny, a tym samym na wielu imigrantów, którzy stracili pracę.

Głos zabrali również portugalscy profesjonaliści z branży turystycznej, zwłaszcza z regionu Algarve.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr