Drukuj
03
Kwi

RZYM: ROZWÓJ I KONTEKST SPOŁECZNY W REGIONIE ŚRÓDZIEMNOMORSKIM

Współpraca rozwojowa i imigracja były podstawą seminarium „Unia Europejska i Morze Śródziemne: zatrudnienie, rozwój, innowacje i spójność społeczna", które odbyło się w Rzymie w dniach 25-26 lutego 2021 r.

2021 02 25 seminario EFAL Roma

Photo: Maria Pangaro

Został zorganizowany przez EFAL i MCL, we współpracy z Fondazione Europa Popolare, w ramach działań EZA i PICM/IPCM, przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

W pierwszej sesji Antonio Di Matteo, prezes MCL; Piergiorgio Sciacqua, jako współprzewodniczący EZA; Sergio Silvani, prezes EFAL; Barbara Barbuscia, przewodnicząca terytorialna MCL Rzym-Viterbo-Rieti; i Francesco Poli, kościelny asystent MCL.

Vicenzo Conso mówił o Morzu Śródziemnym, wspólnym modelu i dwóch wybrzeżach w poszukiwaniu dialogu. Marco Boleo, ekonomista grupy ARBS i członek MCL, mówił o „Innowacji, spójności społecznej i zrównoważonym rozwoju w agendzie Komisji Europejskiej".

Podczas sesji poświęconej współpracy i imigracji prezes CEFA Raoul Mosconi wyjaśnił swoją pracę w Afryce Północnej i dialog jako istotny element. Ze swojej strony Rafael Rodríguez-Ponga, prezes PICM/IPCM i rektor Uniwersytetu Abat Oliba CEU w Barcelonie, dokonał analizy wyzwań i możliwości imigracji w Europie oraz podkreślił znaczenie języka i kultury.

Na temat roli UE i regionu Morza Śródziemnego zabrali głos Massimiliano Salini, poseł do Parlamentu Europejskiego; oraz Giovanni La Via, dyrektor generalny Uniwersytetu w Katanii i były parlamentarzysta europejski.

Ponadto Hiszpanka Carmen Quintanilla, przewodnicząca AFAMMER i była zastępczyni; grecki Panagiotis Gkolfis, przywódca DAKE; Cypryjski Constantinos Eleftheriou, dyrektor generalny DEOK; oraz Chorwatka Vanja Gavran, profesor uniwersytetu.

Seminarium odbyło się w hotelu w Rzymie, ale niektórzy uczestniczyli w nim online. Inni członkowie PICM/IPCM połączeni z różnych krajów.

Cf. http://www.eupop.it/pages/news.cfm?news_ID=4006

 

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr