Drukuj
11
Gru

IPCM w odniesieniu do Światowego Paktu w Sprawie Migracji

Międzynarodowa Platforma ds. Współpracy i Migracji (IPCM) jest bardzo zainteresowana wielostronną polityką dotyczącą migracji, a co za tym idzie:

polaco

  1. Wyraża zadowolenie z przyjęcia Światowego Paktu w Sprawie Migracji w dniu 11 grudnia 2018 r. podczas międzyrządowej konferencji, która odbyła się w Marrakeszu w Maroku.

  2. Pozytywnie ocenia 23 ustanowione cele i związane z nimi działania polityczne w ramach współpracy, aby zapewnić bezpieczną, uporządkowaną i regularną migrację w całym cyklu migracyjnym.

  3. Uważa to za wielki krok naprzód, ponieważ większość państw członkowskich ONZ, w tym Stolica Apostolska, podpisały ten pakt, który dotyczy jednego z najważniejszych i delikatnych problemów dotykających naszej obecnej rzeczywistości.

  4. Jest rozczarowana faktem, że UE nie osiągnęła wspólnego porozumienia na tej konferencji z powodu  rozbieżności między kryteriami rządów poszczególnych krajów.

  5. Przypomina, że IPCM zawsze opowiadała się za potrzebą europejskiej polityki migracyjnej i schronienia, która zapewnia wszystkim spójność i bezpieczeństwo, o czym świadczy kilka oświadczeń IPCM.

  6. Podkreśla, że kwestia migracji jest bezpośrednio związana z rozwojem narodów i ludzi, a zatem jest również powiązana z Agendą na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 przyjętą na arenie  międzynarodowej.

  7. Ogromnie docenia fakt, że Światowy Pakt w Sprawie Migracji zajmuje się kwestiami związanymi z pracą i szansami na godną pracę. Docenia również wezwanie wszystkich stron do unikania rasizmu i ksenofobii z powodu przyczyn etnicznych, religijnych lub innych.

  8. W ramach 70 rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Światowy Pakt w Sprawie Migracji podkreśla wartość praw jakie ten podstawowy i ważny dokument przedstawia, kiedy tak wielu ludzi widzi, że prawa człowieka są łamane lub ich przestrzeganie jest zagrożone.

  9. Podtrzymuje swoje zobowiązanie do dalszego działania we współpracy z organizacjami członkowskimi, a w czasie  spotkań i seminariów oraz w ośrodkach imigracyjnych do analizy problemów i zaoferowania prawidłowych rozwiązań wynikających z naszych wartości - w oparciu o chrześcijański humanizm, europeizm, demokrację, wolność i prawa człowieka.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr