Drukuj
30
Mar

Co to jest PICM?

Rys Historyczny

Europejskie Centrum ds. Pracobiorców (EZA), świadome znaczenia współpracy na rzecz rozwoju i roli ruchów migracyjnych, powołało w 2004 roku grupę dyskusyjną pośród swoich różnych organizacji członkowskich.

Na Zebraniu Krakowskim określono konieczność uczestnictwa w pracy na rzecz sprawiedliwości społecznej na świecie, solidarności międzynarodowej i pokoju.

Na Spotkaniu w Palermo w tym samym roku skonkretyzowano propozycje utworzenia tymczasowej Platformy i ustalono dwa podstawowe cele:

  • promowanie projektów Współpracy Międzynarodowej na rzecz Rozwoju pomiędzy organizacjami społecznymi w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.
  • Oraz przeprowadzanie badań i analiz procesów migracyjnych z punktu widzenia solidarności.

Platforma

Międzynarodowa Platforma Współpracy i Migracji (hiszpańskie PICM, angielskie IPCM) została utworzona prawnie w Madrycie w 2009 roku na podstawie przepisów prawa hiszpańskiego. 

Jest zarejestrowany w:

  • Krajowy Rejestr Stowarzyszeń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Hiszpanii pod numerem 593435.
  • Rejestr pozarządowych organizacji rozwoju Hiszpańskiej Agencji Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej, AECID (Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy), jako organizacja pozarządowa nr 2352.
  • Ogólne akta podmiotów obywatelskich Rady Miasta Barcelony: https://ajuntament.barcelona.cat/acciocomunitaria/es/node/5664 

Jej siedziba znajduje się pod adresem Calle de Bellesguard, 30, 08022 Barcelona.

Cele

Podstawowym celem Platformy jest promowanie solidarnych działań w zakresie współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju i migracji. Ponadto Platforma stawia sobie następujące cele szczegółowe:

  • Promowanie kontaktów na rzecz rozwoju i solidarności pomiędzy instytucjami z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.
  • Tworzenie sieci dla promowania projektów współpracy.
  • Praca na rzecz integracji społecznej i kulturalnej migrantów.
  • Promowanie praw osoby ludzkiej i rodziny.
  •  Badania i analizy procesów migracyjnych.

Działania

Projekty na rzecz rozwoju, które przyczyniają się do wyeliminowania głodu, biedy, chorób i analfabetyzmu.

Wymiana naukowa na rzecz kształcenia liderów w krajach rozwijających się, szkolenia uwrażliwiające i warsztaty pracy.

Działania wspomagające integrację migrantów z uwzględnieniem kształcenia i przygotowania zawodowego.

Badania i publikacje związane ze współpracą międzynarodową i migracjami.

 

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr