Drukuj
14
Mar

Barcelona / Iquique: Badanie dotyczące integracji młodych imigrantów w Hiszpanii i Chile

Dwóch profesorów z Uniwersytetu Abat Oliba CEU w Barcelonie realizuje projekt badawczy dotyczący integracji młodych imigrantów. Doktor Carmen Parra i dr Olga Lasaga udały się do miasta Iquique (region Tarapacá, Chile).

2024 02 Parra Lasaga en Chile

Projekt nosi tytuł: „Od barier do możliwości, pomoc w integracji młodych migrantów”. Jest finansowany przez ICUSTA (Międzynarodową Radę Uniwersytetów opartą na duchu św. Tomasza z Akwinu). Prezesem ICUSTA jest dr Alessando Mini.

Projekt jest efektem współpracy Uniwersytetu Abat Oliba CEU (Barcelona, ​​Hiszpania) i Uniwersytetu Santo Tomás (Iquique, Chile). Uniwersytet Abat Oliba CEU jest członkiem PICM.

Profesorowie Carmen Parra i Olga Lasaga odwiedzili społeczność boliwijskich imigrantów zlokalizowaną w wiosce La Caleta Los Verdes (Iquique, Tarapacá).

Projekt umożliwił weryfikację efektywności programu interwencji społecznej wobec populacji imigrantów opracowanego wspólnie przez grupy badawcze obu uczelni. Jego wdrożenie miało na celu poprawę poczucia własnej wartości i umiejętności komunikacyjnych, aby ułatwić uczestnikom wejście na rynek pracy.

Naukowcy pracują z arabskimi imigrantkami w Barcelonie i boliwijskimi imigrantkami w Iquique.

Spotkanie grup badawczych pozwoliło na stworzenie podstaw do stworzenia praktycznego przewodnika, który będzie udostępniany w sposób otwarty podmiotom publicznym i prywatnym. Naukowcy przygotują dwa artykuły naukowe, które zostaną opublikowane w prestiżowych czasopismach.

Profesorowie prowadzili zajęcia na temat społecznej odpowiedzialności uniwersytetów dla studentów Uniwersytetu Santo Tomás w Iquique.

Dr Carmen Parra jest profesorem prawa międzynarodowego; i jest dyrektorem Katedry Pokoju, Solidarności i Dialogu Międzykulturowego UNESCO. Dr Olga Lasaga jest profesorem psychologii społecznej i dyrektorem Obserwatorium Pracy.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr