Drukuj
10
Mar

Neapol: PICM/IPCM pokazuje swoją troskę o rolnictwo w Europie

PICM/IPCM wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją europejskich rolników. Problematyka rolnictwa jest głównym tematem międzynarodowego seminarium zorganizowanego w Neapolu (Włochy). FederAgri i MCL – członkowie PICM – organizują to spotkanie w dniach 14–16 marca.

2024 03 14 seminario Nápoles

W sesji otwierającej biorą udział Alfonso Luzzi, nowy prezes MCL (Movimento Cristiano Lavoratori) i sekretarz generalny FederAgri (Federazione Nazionale per lo Sviluppo dell’Agricultura); oraz z Gaetano Manfredim, burmistrzem Neapolu.

„Nowe miejsca pracy dla nowych pracowników” to temat, który porusza Leonardo de Marco z FederAgri. Rzeczywiście, możliwości, jakie oferują nowym pracownikom – Europejczykom i imigrantom – w świecie rolnictwa stanowią ważne wyzwanie.

Uczestniczą w nim także niektórzy wybitni europejscy liderzy społeczni, jak na przykład Piergiorgio Sciacqua, wiceprezes PICM/IPCM i współprzewodniczący EZA; Roswitha Guttbehut (CDA, Niemcy); Joseph Touvenel (CFTC, Francja); Norbert Schnedl (GOD; Austria); i inni z Czarnogóry, Serbii, Chorwacji, Czech. Chcemy podkreślić rolę Rita Mateos (AFAMMER, Hiszpania), która wypowiada się na temat kobiet wiejskich.

W imieniu rządu włoskiego planowany jest udział wiceministra spraw zagranicznych i współpracy międzynarodowej Edmondo Cirielli.

Seminarium to stanowi część zakresu działań PICM/IPCM. Ma współpracę z EZA i Fondazione Europa Popolare oraz finansowanie z Unii Europejskiej.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr