Drukuj
30
Paź

Deklaracja. PICM-IPCM wyraża zaniepokojenie obecną sytuacją: UE, Ukraina, Izrael.

Międzynarodowa Platforma Współpracy i Migracji (PICM-IPCM), spotykająca się w Trydencie, pragnie oświadczyć, co następuje:

1. Nalegamy na potrzebę wspierania wspólnej europejskiej polityki imigracyjnej. Unia Europejska może odpowiedzieć na wiele pytań, aby pokonać narodowe wizje.

2. Zwracamy uwagę na aspekty etyczne w rozważaniach na temat migracji, w ramach nauki społecznej Kościoła.

3. Z uwagą przyglądamy się sytuacji wojny na Ukrainie, zwłaszcza uchodźców. Okazujemy naszą solidarność z narodem ukraińskim.

4. Wyrażamy nasze głębokie zaniepokojenie sytuacją na Bliskim Wschodzie. Potępiamy atak terrorystyczny na Izrael. Okazujemy naszą solidarność z narodem izraelskim i palestyńskim.

5. Pokazujemy nasz ból z powodu dramatycznej sytuacji tak wielu Afrykanów, którzy nielegalnie emigrują drogą morską z Afryki do Europy.

6. Jesteśmy przekonani o przydatności współpracy rozwojowej. Dlatego konieczna jest większa pomoc dla krajów rozwijających się.

7. Cenimy ważną rolę podmiotów oświatowych i akademickich w dążeniu do jak najlepszego współistnienia ludzi, miast i narodów.

8. Wyrażamy zaniepokojenie wzrostem poglądów ksenofobicznych i rasistowskich.

9. Bronimy demokracji i wolności jednostki. Jej brak jest przyczyną ruchów migracyjnych.

10. Potwierdzamy zaangażowanie PICM-IPCM, jego organizacji i zespołu kierowniczego w dalszą pracę na rzecz wspólnego dobra.

Monte Bondone, Trydent (Włochy), 14 października 2023 r.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr