Drukuj
24
Paź

Trydent (Włochy): Walne Zgromadzenie PICM

Zwyczajne Walne Zgromadzenie PICM obradowało zgodnie ze swoim Statutem. Organizacje członkowskie z Niemiec, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Polski uczestniczyły, były obecne lub reprezentowane.

Organizatorem spotkania było stowarzyszenie Trentini nel Mondo, reprezentowane przez Vittorino Rodaro. Region Trydent-Górna Adyga/Południowy Tyrol jest miejscem zbiegu kultur i języków. Co więcej, emigranci z Trydentu są rozproszeni po całym świecie.

Prezes PICM, Rafael Rodríguez-Ponga, przedstawił swój raport i plan działań. Sekretarz Ignacio Argote i zastępca sekretarza Alessandro Mini przedstawili kwestie organizacyjne.

Zgromadzenie zatwierdziło również sprawozdania finansowe za rok 2022; zbadał sytuację gospodarczą w 2023 r.; i zatwierdziła budżet na rok 2024.

Wszystkie punkty zostały przyjęte jednomyślnie. Prezydent pogratulował członkom PICM pracy.

2023 10 15 Trento PICM

Zdjęcie: Przedstawiciele organizacji PICM zebrani w Veneze, Monte Bondone, Trydent.

Kontakt

Centrala: Calle Bellesguard, 30. 08022 Barcelona. Spain

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieci społeczne

Twitter

Facebook

Flickr